Асоціація "АРМА-Україна" взяла участь у загальному засіданні членів Асоціації «Укртелемережа» (м. Донецьк)

03 жовтня 2013 року Асоціація з управління аудіовізуальними правами „АРМА - Україна” взяла участь у загальному засіданні членів Асоціації «Укртелемережа».

Керівник Асоціації «АРМА-Україна» Роман Семешко повідомив про роботу, яку було проведено починаючи із січня 2013 року, і яку спрямовано на досягнення компромісу у взаємовідносинах із провайдерами програмної послуги, телеканалами та організаціями колективного управління, зокрема:

1) про звернення до телеканалів щодо внесення змін до чинних договорів із провайдерами програмної послуги, забезпечення «гарантій» щодо очищення прав на використання аудіовізуальних творів та виплати винагороди за ретрансляцію;

2) про отримання відповідних підтверджень щодо переданих прав на ретрансляцію аудіовізуальних творів на території України.

Всі необхідні документи із даного приводу були передані для ознайомлення Президенту Асоціації «Укртелемережа» Віктору Кулішу.

Щодо активізації перевірок провайдерів програмної послуги правоохоронними органами, то було надано інформацію щодо причин такої ситуації, яка пов’язана із пред’явленням до України санкцій за порушення прав інтелектуальної власності та посиленою увагою до цих питань з боку різних державних інституцій.

Щодо ситуації, яка виникла в м. Первомайська Луганської області навколо вилучення органами міліції головної станції одного із провайдерів програмної послуги начебто на підставі звернення Асоціації «АРМА-Україна» були надані пояснення про відсутність такої заяви безпосередньо щодо вказаного провайдера. Стосовно дій правоохоронних органів, які відбулись без повідомлення та необхідних запитів до Асоціації «АРМА-Україна», по даному факту готується звернення до вищестоящих органів та органів прокуратури про проведення службового розслідування та притягнення винних осіб до юридичної відповідальності.

Роман Семешко в черговий  звернувся до провайдерів програмної послуги з пропозицією укласти договора про використання аудіовізуальних творів та інших об'єктів права інтелектуальної власності способом ретрансляції у власних кабельних мережах, а також завірив про підтримку провайдерів програмної послуги у подальшому врегулюванні спірних питань у взаємовідносинах із організаціями колективного управління.