Асоціація з управління аудіовізуальними правами "АРМА-Україна" пропонує «Глобальну ліцензію» для Інтернету

Асоціація з управління аудіовізуальними правами "АРМА-Україна" (АРМА) разом з окремими правовласниками, провайдерами телекомунікацій та адміністраторами веб-сайтів запропонувала аудіовізуальному ринку України нове рішення по легалізації відеоконтенту в Інтернеті.

Рішення полягає в наданні «глобальної ліцензії», яка дозволить зробити відеоконтент легальним та дасть можливість отримувати прибутки правовласникам через монетизацію винагороди (роялті) за рахунок доходів від реклами. Контент, який буде виключений із ліцензії на вимогу правовласника, залишиться піратським та буде успішно заблокований за рахунок розробленого механізму моніторингу відеоконтенту в українському сегменті Інтернету.

«Глобальна ліцензія» може передбачати передачу в необмежене користування індивідуальних споживачів аудіовізуальних творів (фільмів) тих чи інших правовласників, які за це будуть отримувати винагороду, залежну від обсягів споживання таких творів в цифрових мережах (незалежно від розміщення хостингу) на території України.

Дана пропозиція обумовлена тим, що боротьба з піратством відбирає багато ресурсів, в першу чергу, фінансових, в силу свого тотального поширення і відсутності прописаних на законодавчому рівні важелів контролю над використанням аудіовізуального контенту в мережі Інтернеті, що не приносить ніяких доходів правоволасникам.

АРМА пропонує розглянути наступний алгоритм роботи для учасників ринку:

1. Створення і запуск в роботу єдиної технічної площадки, яка здійснює в автоматичному режимі (за допомогою розробленої та впровадженої білінгової системи) моніторинг аудіовізуальних творів, що використовуються на українських цифрових Інтернет-ресурсах.

2. Визначення ставок винагороди (роялті) для адміністарторів веб-сайтів (у відсотковому співвідношенні), виходячи з доходу, який вони отримують від реклами.

3. Розробку типової Ліцензії та видачу її адміністраторам веб-сайтів, в якій передбачити наступні обов'язкові умови:

- заборону на використання аудіовізуальних творів (фільмів), по яких не закінчився період кінотеатрального показу в Україні (не більше 6 місяців з моменту першого показу фільму в кінотеатрах або з моменту випуску фільму на диск);

- заборону на відтворення та розповсюдження фільмів третіми особами та закріплення виключно можливості онлайн-перегляду фільмів з ліцензійного  майданчику;

- зобов'язання розміщувати інформацію про правовласників фільмів і заборону про порушення їх авторських прав на Інтернет-ресурсах.

4. Збір вказаної винагороди здійснюється уповноваженою організацією колективного управління, яка перераховує її правовласникам та контролюється їх представниками і державою в особі уповноважених органів.

З даною ініціативою АРМА звернулась до учасників аудіовізуального ринку, Державної служби інтелектуальної власності України, американської асоціації правовласників МРА, а також запропонувала членам цієї асоціації передати для тестування права на всі фільми за період 2002-2014 р.р. на визначений час – півроку.

 

Прес-служба

Асоціації «АРМА-Україна»