Українські телеканали не підтверджують гарантії та відмовляються сплачувати роялті за провайдерів програмної послуги

У зв’язку із ситуацією, яка склалась навколо питання щодо сплати авторської винагороди (роялті) провайдерами програмної послуги, Асоціація «АРМА-Україна» звернулась із відповідними запитами для надання роз’яснень до українських телеканалів, їх дистриб’юторів та до Державної служби інтелектуальної власності України.

Згідно із відповіддю державного регулятора в сфері інтелектуальної власності – провайдери програмної послуги зобов’язані сплачувати винагороду, в тому числі і за використання об’єктів авторських і суміжних прав, що містяться в програмах передач телеканалів, які входять до Універсальної Програмної Послуги (посилання на відповідь надається).

Що стосується телеканалів, то більшість з них відмовились надавати відповіді з посиланням на конфіденційність інформації. Зокрема, не надали будь-якої інформації та підтверджень «гарантій» для провайдерів програмної послуги телеканали «1+1», «2+2», Україна. Телеканали ICTV та Enter фільм вказали про наявність відповідних повноважень, але підтвердити їх відмовились. В свою чергу, «Новий канал» повідомив про відсутність будь-яких «гарантій» для провайдерів програмної послуги щодо ретрансляції аудіовізуальних творів та вказав на їх зобов’язання самостійно сплачувати винагороду (посилання на відповідь надається).

З метою повного з’ясування даної ситуації, Асоціація «АРМА-Україна» підготувала звернення до Державної служби інтелектуальної власності України, Генеральної Прокуратури України, Служби безпеки України та Антимонопольного комітету України щодо проведення перевірок діяльності телеканалів на предмет узгоджених дій на аудіовізуальному ринку.

Пресс-служба
Асоціації «АРМА-Україна»