Законопроект О. Бондаренко та Р. Раупова № 2086а повернуто, як такий що не відповідає міжнародним нормам і стандартам

17 вересня 2013 року Головним науково-експертним управлінням Верховної Ради України повернуто суб’єктам законодавчої ініціативи О.Бондаренко та Р.Раупову законопроект 2086а щодо невиплати авторської винагороди за використання об’єктів авторських і суміжних прав в програмах передач універсальної програмної послуги.

Узагальнюючий висновок – вказаний законопроект не відповідає міжнародним нормам і стандартам, чого і слід було очікувати.

На жаль, вносячи такі законопроекти та звільняючи від виплати авторської винагороди провайдерів програмної послуги, суб’єкти законодавчої ініціативи не покладають такі обов’язки на телеканали, про що стверджують постійно під час робочих зустрічей, конференцій і круглих столів із провайдерами програмної послуги. Вказане є підставою для припущень щодо наявності «подвійних стандартів» або неможливості самостійно вплинути на зміни у чинному законодавстві щодо обов’язків телеканалів, власниками яких є потужні компанії.

Асоціація «АРМА-Україна» звертається до суб’єктів законодавчої ініціативи  включити до робочої групи із подальшого розгляду та доопрацювання  законопроекту  № 2086а також організації колективного управління, спеціалізовані експертні установи, Державну службу інтелектуальної власності та представників творчих громадських організацій.